"Madenci her şartta demokrasiye sahip çıkacaktır" "Madenci her şartta demokrasiye sahip çıkacaktır"

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, teknik ekiple birlikte Kdz. Ereğli Belediyesi Koordinasyonunda Devlet Su İşleri Müdürlüğü (DSİ) ekipleri tarafından afet sonrası dere yataklarında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Posbıyık, Ören Mahallesi Meşelik Deresi başta olmak üzere ıslah edilmeyen derelerin acilen ıslah edilmesi gerektiğini söyledi.

Ören Mahallesi -  Meşelik’teki derenin acilen ıslah edilmesi gerektiğini belirten Başkan Posbıyık, incelemeler sonrası şunları söyledi:

KOORDİNASYONUMUZDA DSİ EKİPLERİ ÇALIŞIYOR

Başkan Halil Posbıyık inceleme sonrası şunları söyledi:  Ören Mahallesi Meşelik deresindeyiz. Burası başlı başına bir felaket. Dere yatağı zig zag çizerek gidiyor. Hiç teknik şartlara uygun değil. Dolayısıyla her yağmurda burada vatandaşlarımız büyük zarar görüyorlar. Hem maddi hem manevi zarar görüyorlar. Dolayısıyla burada temizlik yapıyoruz.

AFET KAPSAMINDA ISLAH EDİLMEYEN DERELER ISLAH EDİLMELİ!

DSİ’nin bize vermiş olduğu makinelerinin koordinasyonunu yapıyoruz. Pençes deresinde çalışıyor DSİ vinci ve 2 kamyon. Burada çalışıyor. Buradan Okul Sokak geçeceğiz. Ancak; Afet Bölgesi ilan edildiğine göre mutlak suretle Ören Mahallesi’ndeki Meşelik deresinin mutlaka bir dizayn edilmesi lazım. DSİ Genel Müdürlüğü bize her konuda yardım ediyor ama onlardan Allah rızası için rica ediyoruz. Ereğli Belediyesi olarak biz de her türlü yardımcı desteği yapmaya hazırız. Mutlaka bu derenin yeniden dizayn edilmesi lazım. Yoksa her selde bu mahalle halkı maddi ve manevi zarar görmeye devam edecek.  Gelip baktığınız zaman zaten derenin gidiş şekli zigzag şeklinde bu da yanında evlere ve tarlalara çok büyük zararlar veriyor. Dere yataklarında çalışmalar devam edecek.

d389eb68-f1ed-4403-aae8-fddcc821beea

cf84bff4-2293-4f8f-8d64-5f30bb4bf9cb

Editör: Abdullah KARABACAK