Kdz. Ereğli Belediyesi, deprem bölgesine yardım malzemeleriyle dolu 8’inci tırı da yola çıkardı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bölgeye yardım tırlarını yarında göndermeye devam edeceklerini söyledi.

Kdz. Ereğli halkı, deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasına verdiği destek sonrası 8’inci tır depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yardım kampanyasını bizzat koordine eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve gönüllülerle birlikte akşam saatlerinde yiyecek ve diğer yardım malzemelerinden oluşan 8’inci tırı bölgeye uğurladı.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

Karaelmas öğrencileri, Gökgöl'ü gezdi... Karaelmas öğrencileri, Gökgöl'ü gezdi...

“Şu anda 8. tırımızı doldurduk ve yola çıkarıyoruz. Bu arada cenaze aracımızı Gaziantep’te vefat eden Ozan kardeşimiz için göndermiştik. Onu Ordu Gürgentepe’ye teslim ettik. Cenaze araçlarımız tekrar Kahramanmaraş’a gönderdik. Orada 6 tane Ereğlili vatandaşımızın naaşı var, onları alacak. Kurtarma ekiplerimizin hepsi de Islahiye’de çalışmalarını sürdürüyor. İkinci etapta gönderdiğimiz 21 arkadaşımız da çadır kurma işlerinde çalışmalarına devam ediyorlar.

İstanbul’dan bir fabrika sahibi aradı, Kdz. Ereğli Belediyesi’ne güvendiği için bize 20 bin tane yatak ve yağmurluk gönderiyor. Yarın Ereğli’ye gelecek, buradan deprem bölgesine ulaştıracağız. Almanya’dan bir hemşehrimiz bir kamyon su aldı ve yarın belediyeye teslim edilecek. Sakarya’dan onu bölgeye ulaştıracağız.

Bütün gençlerimiz, kadınlarımız, gönüllülerimiz harıl harıl çalışıyor, Ereğli halkından gelen yardımları bölgeye ulaştırmak için gece gündüz çalışıyorlar. Halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Kalbimiz deprem bölgesinde. Yardım tırlarımızı yarında göndermeye devam edeceğiz.”