Çelikelliler Spor Kulübü, play-off oynamaya hak kazandığı ligde 577 sayıya ulaştı.

Gazeteci Orhan Akyüz’ün, derlediği bilgiye göre, Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi C grubunda mücadele eden Zonguldak’ın sarı lacivertli ekibi Çelikelliler Spor Kulübü, ligin ilk yarısında oynadığı 5 maçta potasında gördüğü 380 sayıya karşın 317 sayı elde etti, ikinci yarıda da 4 karşılaşmadan rakiplerine 313 sayı verdi, 260 sayı kazandı.

Çelikelliler Spor Kulübü oyuncuları, ligde oynadıkları toplamda 9 maçtaki performanslarıyla 577 sayı elde ederken, rakiplerinin ise ne yazık ki 693 sayı almalarına engel olamadılar. 

Bu arada ligin son maçını deplasmanda 27 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 17.00’de Yalova Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulubü ile oynayacak Çelikelliler, ligin ilk yarısının son maçında sahasında rakibine 75-56 skorla yenilmişti.

KIL PAYI PLAY-OFF’A ÇIKMAYI GARANTİLEMİŞLERDİ

Çelikelliler Spor Kulübü, 17 Nisan 2024 Çarşamba günü Zonguldak Site Spor Salonu’nda yaptığı maçta dişli rakibi İTÜ’yü 73-71 yenerek bir üst tura çıkmayı garantileyip haklı olarak play-off oynamaya hak kazanmıştı.

ÇELİKELLİLER SPOR KULÜBÜ’NÜN C GRUBU’NDA OYNADIĞI MAÇLAR VE FİKSTÜRÜ

Çelikelliler Spor Kulübü’nün bugüne dek yaptığı 9 maçta aldıkları 4 galibiyet ile 5 mağlubiyetin skorları ve fikstürü şöyle:

Eskişehir Gelişim Spor Kulübü: 90
Çelikelliler Spor Kulübü: 95

Çelikelliler Spor Kulübü: 54
Ünsped Spor ve Kültür Kulübü: 73 

İTÜ: 62
Çelikelliler Spor Kulübü: 66

TÜSAŞ Spor Kulübü: 80
Çelikelliler Spor Kulübü: 46

Çelikelliler Spor Kulübü: 56
Yalova Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulubü: 75

İKİNCİ YARI MAÇLARI 

Çelikel'lilerden taraftara çağrı... Çelikel'lilerden taraftara çağrı...

Çelikelliler Spor Kulübü: 68
Eskişehir Gelişim Spor Kulübü: 56

Ünsped Spor ve Kültür Kulübü: 98
Çelikelliler Spor Kulübü: 67

Çelikelliler Spor Kulübü: 73
İTÜ: 71

Çelikelliler Spor Kulübü: 52
TÜSAŞ Spor Kulübü: 88

Yalova Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulubü:
Çelikelliler Spor Kulübü: 

ÇELİKELLİLER SPOR KULÜBÜ OYUNCULARI

Ali Apaydın, Emre Can Yüksel, Eray Medetoğlu, İstemi Kümük, Laçin Köktürk, Mertay Ersoy, Oğuzhan Bayrak, Orhan Hamit Girgin, Rıdvan Atayan, Rıza Gökdeniz Cengiz, Şükrü Yapıcı ve Taha Deniz Kara.

6 TAKIM FİNAL GRUBU’NA ÇIKACAK

Fikstürde 33 takım 6 gruba ayrılıyor. Statüye göre her gruptan ilk 4 takım yükselecek, iki play off turundan sonra 6 takım Final Grubu’na çıkacak. Final Grubu’nda her takım turnuva için belirlenecek il de birbirleriyle 2’şer kez karşılaşacak.

HABER: ORHAN AKYÜZ