Malatya'da 5.6 şiddetinde deprem..1 kişi öldü 69 yaralı

6 Şubat deprem felaketinin artçıları devam ederken AFAD verilerine göre 12.04'te Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde büyüklüğü 5.6, derinliği 6.96 kilometre olan bir deprem daha meydana geldi. Deprem çevre illerde de hissedilirken ekipler 'uzaklaşın' uyarısı yaptı.

Depremde enkaz altında 1 kişi hayatını kaybederken 69 kişi yaralanmıştı. Depremde 29 bina yıkıldı. Ekiplerin arama kurtarma çalışmasında baba ve kızı sağ kurtarıldı.

Okul müdürü ve oğlu, yaşlı çifte saldırdı... Okul müdürü ve oğlu, yaşlı çifte saldırdı...

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin artçıları devam ediyor. Şiddetli artçılardan biri de Malatya'da meydana geldi.

AFAD SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen depremin büyüklüğü 5.6 derinliği ise 6.96 km olarak ölçüldü.

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, "Bugün 22. günündeyiz ve artçı depremlerden dolayı büyük travma yaşanıyor. Bunun farkındayız. Bu bakımdan vatandaşların soğukkanlı şekilde karşılamalarını tavsiye ediyoruz. Kaya düşmesi, heyelan ve çökmeler gibi risklere karşı ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyorlar.Vatandaşlarımız AFAD hariç diğer bilgilere itibar etmesin" dedi.

e0a8a4d1-1d00-4910-a837-170b7ce10103