3 yaşındaki çocuğunu döverek öldürdüğü iddiasıyla göz altına alınan baba tutuklandı.

Araç muayenelerinde yeni dönem! Artık zorunlu olmayacak Araç muayenelerinde yeni dönem! Artık zorunlu olmayacak

Olay, Ankara'nın Altındağ ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 6 ay önce eşi tarafından terk edilen Onur Gezer, oğlu Kadir Gezer'i  dövdü. Şiddete maruz kalan çocuk fenalaşınca, baba kardeşiyle birlikte oğlunu "duvardan düştüğü" iddiasıyla hastaneye götürdü.

Ancak çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Küçük çocuğun duvardan düştüğü iddiasını inandırıcı bulmayan polis ekipleri baba ile kardeşini gözaltına aldı. Cenaze mahalle sakinlerince toprağa verildi.

Onur Gezer, polisteki ifadesi sonrası bu sabah adliyeye sevk edildi. Gezer, savcılıktaki sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

DAHA ÖNCE DE DÖVMÜŞ

Bugün komşuları tarafından toprağa verilen çocuğun daha önce de şiddete maruz kaldığı iddia ediliyor.

Gezer'in madde bağımlısı olduğunu ve çocuğuna sürekli şiddet uyguladığını iddia eden mahalle sakinleri, sürekli uyarmalarına rağmen Gezer'in bundan vazgeçmediğini anlattı.

Gezer'in eşi tarafından terk edildikten sonra psikolojisinin bozulduğunu belirten komşuları, birlikte yaşadığı babasının sakat olduğu için çocuklarla ilgilenemediğini anlattı. Gezer'in bir de kızı olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, emniyet güçlerinin daha önce gelip uyardıklarını ama değişen bir şey olmadığını öne sürdü.