(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın, TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları’nda başarılı 3 lise öğrencisini tebrik ederek ödüllendirdiği bildirildi.

Müdürlüğün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları’na katılan Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi öğrencisi Mehmet Akif Sağlam, Alaplı Borsa İstanbul Fen Lisesi Öğrencisi Nisanur Yücel, Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Emir Öztürkoğlu bölge aşaması proje değerlendirmeleri sonucunda Ankara Bölge Finali’nde birincilik ve ikincilik dereceleri elde ettiler. 
Ankara Bölge Finali’nde derece elde eden öğrencilerimiz, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha Aldoğan tarafından tebrik edilerek ödüllendirildi.
Danışman öğretmenleri rehberliğinde TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları’nın bölge finallerine hazırlanan öğrencilerimiz, 3-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen bölge finallerinde yaptıkları sunumlarla jüri değerlendirmelerine katıldılar. Yapılan değerlendirme sonucunda, Zonguldak’tan katılan okullarımız 2 ana alanda 1 birincilik, 2 ikincilik derecelerini elde etmişlerdi.’’

İspanyol misafirlerini bağrına bastı... İspanyol misafirlerini bağrına bastı...

‘’TÜRKİYE YÜZYILI, GENÇLERİMİZİN OMUZLARINDA YÜKSELİYOR’’

Açıklamada, Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın, düzenlenen törende, şöyle konuştuğu belirtildi:
‘’Türkiye Yüzyılı gençlerimizin omuzlarında yükseliyor. Bilime sevdalı, kültüre meraklı gençlerimizle gurur duyuyoruz. Yaşadığımız çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmenin gayret ve çabası içerinde özenle çalışırken gençlerimizin bu başarısı eğitim ailemizi gururlandırdı.
Ulusal ve uluslararası bu tür yarışmalar ve etkinliklerde öğrencilerimizin başarılarını gördükçe, dünya ile rekabet edebilecek, her alanda güçlü nesiller yetiştirebilecek potansiyele sahip olduğumuzu bir kez daha teyit ediyoruz.
Eğitim ailemizin tüm çabası gençlerimize imkanlar sunarak bu potansiyellerini ortaya çıkarmak, ülkemiz yararına, insanlık hayrına kullanmalarını sağlamaktır.
Bu süreçte, TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda yaptıkları başarılı proje sunumları ile ilimize gurur yaşatan geleceğimizin güvencesi, aydınlık yarınlarımız öğrencilerimize, emek ve katkı veren tüm öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

79b25e89-34f0-4d8b-83f4-038469c8ae3a

e3e6ccb9-a1a4-4236-acb5-e01d0b7eea85