Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, il genelindeki kamu kurum ve kurumlarda 6 ay süreyle istihdam edilecek 250 temizlik işçisi alımı için müracaatların bugün başladığını bildirdi.

Müdür Şentürk, gazeteci Orhan Akyüz’e yaptığı açıklamada, Zonguldak’ın ilçelerinden merkez, Kozlu, Kilimli, Karadeniz Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Gökçebey ve Devrek’teki kamu kurumlarında temizlik personeli istihdamı için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında işçi alımı kararının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR Genel Müdürlüğü’nden 1 Mart 2024 Cuma günü onaylanarak çıktığını anımsattı.

‘’MÜRACAATLAR BUGÜN BAŞLADI’’

Zonguldak’ta Valilik ve ilçelerde Kaymakamlıklar bünyesinde yapılacak 250 kişilik TYP başvurularının bugün (9 Mart Cumartesi) başladığını, 
13 Mart 2024 Çarşamba günü de sona ereceğine dikkati çeken Müdür Şentürk, şu ifadeleri kullandı:
‘’Başvurular ALO 170 Çağrı Merkezi, e-devlet ve www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. 
Hane içi geliri asgari ücretin 1.5 katını aşan adaylar asil listede yer alsa da program kapsamında çalıştırılamazlar. Program kapsamında aynı haneden yalnız 1 kişi çalışabilir. TYP azami yararlanma süresi 270 gün (9 ay) olup 270 gün programdan yararlanmış olan kişiler yeniden yararlanamaz. 

İŞE BAŞLAMA TARİHİ

Tahmini işe başlama tarihi 25 Mart 2024 Pazartesi günüdür.’’

"Belediyenin borcu yanlış hesaplanmış" "Belediyenin borcu yanlış hesaplanmış"

HABER: ORHAN AKYÜZ

Editör: Abdullah KARABACAK