Kdz. Ereğli kent merkezinde özellikle yüksek rakımlı bölgelerde dün geceden itibaren etkili olan kar yağışına karşı yollarda gerekli tedbirleri alan Kdz. Ereğli Belediyesi, 24 iş makinesiyle kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Kdz. Ereğli kent merkezinde yeni yılda ilk kez dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışına karşı Belediye gerekli önlemleri aldı.

Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla, Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinde Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert’in koordinasyonunda oluşturulan karla mücadele ekibi, özellikle yüksek rakımlı bölgelerde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yollarda her hangi bir aksaklığa meydan vermemek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, belediyenin 15 iş makinesi, 3 kiralık iş makinesi, 1 tuzlama aracı, 3 elle tuzlama aracı ve 2 tuz yükleme iş makinesi ile yeterli düzeydeki personel kent genelinde belirlenen 19 ayrı noktada çalışıyor.

Yollardaki kar temizleme çalışmaları, birikintiye ve buzlanmaya yol açmadan ekiplerin görevli oldukları bölgelerde ring halinde gece saatlerinde de devam edecek.

Batı Karadeniz'e kuvvetli yağış uyarısı... Batı Karadeniz'e kuvvetli yağış uyarısı...

8704af0e-cfff-44a2-b6f6-aa3cf4139663