Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler sonrası büyük yıkımın yaşandığı Hatay'da 2 aylık bir bebek, tam 29 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı. Bebeği çıkaran görevlinin "Oy babam" diye sevmesi yürekleri dağladı. Öte yandan bebeğin anne ve babasının da enkazdan sağ olarak kurtulduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki 7.7 büyüklüğündeki deprem, 10 ilimizde yıkıma neden oldu. Adıyaman, Malatya, Kilis, Gaziantep, Diyarbakır'la birlikte Hatay'da da çok sayıda bina yerle bir oldu; birçok vatandaşımız da hayatını kaybetti.

29 SAAT SONRA GELEN MUCİZE

Enkazda kalanları kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay'da bir de mucize yaşandı. 2 aylık bir bebek görevliler tarafından tam 29 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Karaelmas öğrencileri, Gökgöl'ü gezdi... Karaelmas öğrencileri, Gökgöl'ü gezdi...

GÖREVLİNİN İLGİSİ YÜREKLERİ ISITTI

Bebeği ambulansa yetiştirmek isteyen görevlinin "Oy babam" diye üzülmesi izleyenlerin yüreklerini dağladı. Bir ambulansa konulan bebek, hemen battaniyeye sarıldı.

ANNE VE BABASI DA KURTARILDI

Ekipler, minik Mehmet Çınar'ın anne ve babasına da ulaştı. Ekipler, enkaz altından çıkarmaya çalışılan çiftin "Ne olur su" diyerek seslendiği öğrenildi.