Zonguldak'ın İnağzı Mahallesi'nde malzemesi hazırlanmadan çatısının söküldüğü ileri sürülen Acil Sağlık İstasyonu, yağmur altında kaldı.

Sirkeli su içmenin faydası... Sirkeli su içmenin faydası...

Bilindiği üzere uzun yıllar Çocuk Polis Merkezi olarak kullanılan bina, bir süredir 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak hizmet vermeye başlamıştı.

Alınan bilgiye göre binanın çatısı yenilenmek üzere ihaleyle müteahhide verildi. Bir hafta önce binanın çatısı sökülerek yeni kereste döşemesi yapıldı. Bir haftadır kerestesiyle açıkta bekleyen bina son günlerdeki etkili olan yağışlara maruz kalmaya başladı.

Malzemesi hazırlanmadan çatının sökülmesine bir anlam veremediklerini belirten İnağzı Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet kurt, "Malzeme hazırlanmadan çatı niye söküldü? Önce malzemeyi hazırlarsın sonra eski çatıyı sökersin. Hemen yeni çatı yapılıp olukları takılır. Üstüne saç ya da kiremit yapılarak örtülür. Bir çatı 2-3 günden acil bir şekilde kapatılması gerekir. Kış mevsiminde kar yağmura karşı buna hesap etmek lazımdı.

Müteahhit firma tahtayı çakmış öyle bırakmış. Bir haftadır yağan yağmur keresteyi mahvediyor. Yağan yağmur suyu betonun üzerinden alt kata damlamaya başladı. Yağan yağmur personelin kafasına yağıyor. Çocuklar bu soğukta zor durumda kalıyorlar. Yazık değil mi? Devletin malı zarar görüyor. Buna kimsenin hakkı yok. Yoldan gelen geçen bu çatı niye açık bırakıldı diye soruyor. Yetkililerimizin buraya acil müdahale etmesi lazım" şeklinde konuştu.

Editör: Abdullah KARABACAK