Bugün - 29 Kasım 2021 Pazartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
WEBTV
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.zonguldakpress.com Logo
Zonguldak
İlçeler
Asayiş
Gündem
Siyaset
Dünya
Kültür-Sanat
Teknoloji
Spor
Sağlık
Diğer »
-
Zonguldak 24°°C
Haber Detayları

Kamuran Aşkar'dan 3600 ek gösterge açıklaması...

Yetkili konfederasyon Memur-Sen olarak hem ek gösterge ve kapsamı hem de sözleşmeli istihdam konularının çözümünde etkin bir rol almaya devam ettiklerini belirten Aşkar, rakip sendikanın açıklamalarını komik olarak nitelendirdi.

Gündem Haberi - 14 Ekim 2021 Perşembe - 11:19
Yetkili konfederasyon Memur-Sen olarak hem ek gösterge ve kapsamı hem de sözleşmeli istihdam konularının çözümünde etkin bir rol almaya devam ettiklerini belirten Aşkar, rakip sendikanın açıklamalarını komik olarak nitelendirdi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Memur-Sen İl Temsilcisi Eğiti Bir-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Birleşik Kamu İş Zonguldak şube başkanının açıklamasına cevap verdi. Yetkili konfederasyon Memur-Sen olarak hem ek gösterge ve kapsamı hem de sözleşmeli istihdam konularının çözümünde etkin bir rol almaya devam ettiklerini belirten Aşkar, rakip sendikanın açıklamalarının komik olduğunu savundu.

Aşkar, "Biz sendika olarak 3600’ü hayat geçiriyoruz, sözleşmeli istihdamını ve toplu sözleşme ikramiyesi artışını hayata geçiriyoruz. Toplu sözleşme döneminde olduğu gibi, sonrasında da kamu görevlilerimizin sorunlarında onların yanında olmaya devam ediyoruz. Kamu kurumlarının ödenek ve temizlik personeli ihtiyacı için meydanlarda olan, öğretmenlerimizin PCR zorbalığında kurtulması için okullarda olan, vaatlerin yerine gelmesi için manşetlerde olan ve kararlı bir mücadeleyle süreci takip eden, düşünce ve çözüm önerileri sunan hep biziz. Dahası Toplu Sözleşmede elde ettiğimiz 350 kazanım için “biz yaptık” demenize de izin veriyoruz. Çünkü biz kamu emekçisinin gönlüne talibiz.Çünkü tarih zaten olanları yazacaktır. Çünkü kazanımlarımız sizin komik itibarsızlaştırma çabanızın katbekat üstündedir. Siz yeter ki açıklamalarımızı doğru okuyun." ifadesini kullandı.

İŞTE AŞKAR'IN AÇIKLAMASI...

"Geçtiğimiz hafta Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanımız Sayın  Ali Yalçın, şehrimizi ziyaret ederek divan toplantımıza katılmış ve özellikle toplu sözleşme sürecinin arka planıyla ilgili önemli açıklamalardabulunmuştur. Genel Başkanımız konuşmalarında “3600 ek gösterge teklifinin de toplu sözleşme kararının” da Eğitim-Bir-Sen’e ait olduğunu üstüne basa basa söylemiştir; biz de sayfalarımızda, basına verdiğimiz açıklamalarda kamuoyunu bildirmiştik.

YA OKUMUYORLAR YA OKUDUĞUNU ANLAMIYORLAR

Açıklama sırasının kendisine gelmesini bekleyen bazı arkadaşlar bizim internet sayfalarımızda, sosyal medya platformlarında ayrıntılarıyla verdiğimiz konuşmayı ya okuyacak vakitleri olmadığından yahut okuduklarını anlayamadıklarından ya da genel başkanımızın da ifade ettiği “3600 başta olmak üzere toplu sözleşme hakkını alan, 2011’de sözleşmelilerin kadroya geçmesini sağlayan, 6. toplu sözleşme ile 350 kazanım üreten, sözleşmelilerin sorunlarını dillendiren, eylemle sesi, raporlarla sözü, toplu sözleşme kararıyla umudu yükselten,  12 milyon 300 bin imzayla kamusal alan yalanının sona ermesini sağlayan, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının mücadelesini veren, özgürlük alanlarının genişletilmesi için ter akıtan, zor zamanlarda dik duran, milletinin yanında olan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen” özetinin ihtiva ettiği gerçekleri çözülmesi zor bulduklarından dile getirilenleri  “büyüleme çabası olarak” değerlendirmiştir. Biz kendilerini öncelikle Sayın Genel Başkanımızın söylediklerini sayfalarımızdan yeniden okumaya davet ediyoruz. “Büyüleme” kısmına ise söyleyecek bir sözümüz yok.

AH 3600 SEN NELERE KADİRSİN!

Yetkili konfederasyon Memur-Sen olarak hem ek gösterge ve kapsamı hem de sözleşmeli istihdam konularının çözümünde tüm kapasitemizi ortaya koymaya, kamu görevlilerinin sorunlarını çözecek, Türkiye’nin önünü açacak her girişimde yaptığımız gibi bu konularda da etkin bir rol almaya devam ediyoruz. Ek gösterge, sözleşmeli istihdam ve toplu sözleşme ikramiyesi gibi konuları yıllardır masaya taşıyoruz. Bu yıl çabalarımız meyvesini vermeye başladı. Cumhurbaşkanımızla yapılan görüşmeler, bu görüşmelerde kat edilen yol; toplu sözleşme masasında alınan kararların bir an önce hayata geçirilmesi için verdiğimiz gayretin sonuçlarıdır. 3600 ek göstergenin kapsamının bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesi çabalarımız da sonuç vermiş ve konuyla ilgili her platformda gerek genel merkez gerekse şube olarak gerekli açıklamalar yapılmıştır. Bu konuda söz söyleyeceklere, gazeteleri ve televizyon arşivlerini biraz karıştırmalarını da öneriyoruz.

HÜKÜMET VAAD ETTİ, YETKİLİ SENDİKA KAZANIMA DÖNÜŞTÜRDÜ

Bazen Zonguldak kamuoyunu gereksiz yere meşgul eden öyle açıklamalar yapılır ki ancak gülmek için okursunuz. Güçlü Eğitim-Bir-Sen iradesinin kazanımları olan nöbet ücreti ve serbest kıyafet gibi tarihi kazanımlardan sonra ortaya çıkıp bol “biz yaptık”lı açıklamalar tam da bu türdendir.  3600 ek göstergeyi vaat eden hükümet, kazanımı masada alan yetkili sendika Memur-Sen olmasına rağmen “Biz yaptıkçılar           “ kazanımlar kendilerine aitmiş gibi davranıyorlar. Hani ağzı olan konuşuyor türünden. Hem biz yaptık diyorlar, hem de 3600’ün dört meslek grubunu kapsamasından rahatsızız diyorlar. Arkadaşların bir yanlışlarını düzeltelim de bari tam olsun. 3600 ek göstergenin Cumhurbaşkanımızın sürecin en başında söylediği gibi dört meslek grubunu kapsamaması, bütün memurları içine alacak  adil bir süreçle tamamlanması baştan beri üzerinde durduğumuz  ve aşama kat ettiğimiz bir konudur. Genel başkanımızın açıklaması tam da bu şekildedir. Meslek gruplarına özel değil kamu çalışanlarına özel bir ek gösterge üzerinde çalışılmaktadır. Bu da Memur-Senimizin teklifi ve kararlılığıyla olmuştur. Biz bu açıklamalardakandırmaya çalıştıkları kamuoyunun boş yere vaktininişgal edilmesine üzülüyoruz. Yoksa söylenenlere kimsenin inanmadığını, tarihi gerçeklerin çok daha farklı olduğunu herkes biliyor.

SÖYLENENLERE İTİBARSIZLAŞTIRMA DEMEK BİLE KOMİK

Geçmişte bir üyemiz müdürlük mülakatından düşük not aldığı için istifa edip bu arkadaşların sendikasına geçmişti. Bu olaydan sonra sendika temsilcisi basına yaptığı açıklamada “Bizim sendikamızda olduğu için arkadaşa düşük not verildi.” demişti. Kurgu sendikacılığının, eyyam sendikacılığının ve çaresizlik sendikacılığının komikleştirdiği bu ve buna benzer bir yığın açıklamayla karşılaştık. Biz sendika olarak 3600’ü hayat geçiriyoruz, sözleşmeli istihdamını ve toplu sözleşme ikramiyesi artışını hayata geçiriyoruz. Toplu sözleşme döneminde olduğu gibi, sonrasında da kamu görevlilerimizin sorunlarında onların yanında olmaya devam ediyoruz. Kamu kurumlarının ödenek ve temizlik personeli ihtiyacı için meydanlarda olan, öğretmenlerimizin PCR zorbalığında kurtulması için okullarda olan, vaatlerin yerine gelmesi için manşetlerde olan ve kararlı bir mücadeleyle süreci takip eden, düşünce ve çözüm önerileri sunan hep biziz. Dahası Toplu Sözleşmede elde ettiğimiz 350 kazanım için “biz yaptık” demenize de izin veriyoruz. Çünkü biz kamu emekçisinin gönlüne talibiz.Çünkü tarih zaten olanları yazacaktır. Çünkü kazanımlarımız sizin komik itibarsızlaştırma çabanızın katbekat üstündedir. Siz yeter ki açıklamalarımızı doğru okuyun."

 

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Yetkili, konfederasyon, MemurSen, olarak, hem, ek, gösterge, kapsamı, hem, de, s,
Kaynak / EditörZP - Abdullah Karabacak

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Yargıtay o konuda hükmünü verdi
Milyonlara güzel haber!
Kuvvetli lodos geliyor

Kuvvetli lodos geliyor
Türkiye'yi sarsan rapor...
Oyuna gelmeyelim!
Kritik toplantı sonrası 7 maddelik açıklama
Akaryakıta bir zam daha yapıldı...
Diğer Başlıklar

Zonguldak’ın 1 numara bilgisayarcısı: Karbim Bilgisayar
Zeugma'nın rakibi Çaycuma mozaikleri
Asgari ücret tespiti için geri sayım...
O Ses Almanya’da Zeynep Avcı rüzgarı
Ereğli'de galibiyet sevinci...
Meteorolojiden tam fırtına uyarısı...
Yargıtay o konuda hükmünü verdi
Reflü diyeti nasıl yapılır?
Koronayı atlattı... Beyin kanamasından vefat etti
Tarihi eser kaçakçısı yakalandı
Ulusal Gazeteler
Lig Tablosu
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
WEBTV
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,55ms