Bugün - 6 Temmuz 2020 Pazartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
WEBTV
Sosyal Medya
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.zonguldakpress.com Logo
Zonguldak
İlçeler
Asayiş
Gündem
Siyaset
Dünya
Kültür-Sanat
Teknoloji
Spor
Sağlık
Diğer »
-
Zonguldak 24°°C
Haber Detayları

Kozlu ilçesi Fatih Sitesi'nde bulunan benzin istasyonu ve düğün salonunun Karayolları Trafik Kanunu'na aykırı bir şekilde faaliyet gösterdiği anlaşıldı.

İlçeler Haberi - 22 Haziran 2020 Pazartesi - 21:09
Kozlu ilçesi Fatih Sitesi'nde bulunan benzin istasyonu ve düğün salonunun Karayolları Trafik Kanunu'na aykırı bir şekilde faaliyet gösterdiği anlaşıldı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Kozlu Belediyesi'nin kanun tanımaz icraatı, Kozlu'da ikamet eden bir vatandaşın BİMER'e yaptığı şikayet üzerine ortaya çıktı. 25 Eylül 2012 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü'ne şikayette bulunan İbrahim Poyraz, Kozlu Belediyesi'nin Fatih Sitesi'nde bulunan kavşağın deniz tarafına yapılan benzin istasyonu ve düğün salonuna ruhsat vererek, trafik kazalarına davetiye çıkardığını ileri sürdü.

KARAYOLLARI; 'BELEDİYE GÖRÜŞÜMÜZE UYMADI'

İbrahim Poyraz'ın şikayet dilekçesine yanıt veren Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü, Kozlu Fatih Sitesi'nde yapılan benzin istasyonu ve düğün salonuna Kozlu Belediyesi tarafından ruhsat verildiğinin altını çizerek, 'yönetmelik şartlarına ve Bölge Müdürlüğümüzden onaylı vaziyet planına uygun olarak yapılmayan veya eksik olarak yapılan tesislere ilgili belediye başkanlığı tarafından geçiş yolu izni veya yapı kullanma izninin verilmemesi gerekmektedir' dedi.

KARAYOLLARI RUHSATLARIN ASKIYA ALINMASINI İSTEDİ

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü, vatandaşın şikayet dilekçesine verdiği cevapta, söz konusu kavşakta yer alan benzin istasyonu ve düğün salonuna ait Geçiş Yolu İzin Belgesi ile işletme izinlerinin askıya alınması için Kozlu Belediye Başkanlığı'na resmi yazı ile talepte bulunduklarını ileri sürdü.

İşte, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü'nün o yazısı; "İmar yolu ve tesisin çevre düzenlemesi ile ilgili görülen eksiklikler üzerine, imar yolu vb. tesis bağlantılarının yönetmelik şartlarına uygun hale getirilmesi hususunda kurumumuz tarafından pek çok kez Kozlu Belediyesi'ne sözlü ve yazılı uyarılarda bulunulmuş olup, eksikliklerin giderilmesi esnasında trafik güvenliğinin sağlanması açısından yönetmeliğin 24. ve 36. maddesine göre, bahse konu tesislerin Geçiş Yolu İzin Belgesi'nin ve İşletme İzinlerinin Kozlu Belediye Başkanlığı tarafından askıya alınması da istenmiştir."

VATANDAŞIN İDDİASI GERÇEK OLDU

Kozlu Fatih Sitesi'nde 2 Haziran 2020 tarihinde yaşanan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği kaza, bundan 8 yıl önce Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü'ne bir şikayet ve ihbar dilekçesi yazan Kozlulu İbrahim Poyraz'ın endişelerini haklı çıkardı. İbrahim Poyraz'ın 2012 yılında karayollarına yazdığı dilekçe şöyle;

"Müdürlüğünüzün sorumluluk alanında bulunan, Kozlu Beldesi fatih Sitesi Dörtyol ışıklarda karayolları kanununa muhalefet edilerek, bir benzin istasyonu hemen yanında LPG dolumu yanında karayoluna sıfır 500 kişilik düğün ve toplantı salonu işyeri ruhsatları verilerek, trafik kazalarının kaçınılmaz hale gelmiş olduğu ekteki basın duyurularından anlaşılacaktır. Bu dilekçe trafik kazalarını önleme adına suç duyurusu niteliğinde ihbardır. Bu konuda başbakanımızın hassasiyetleri vardır. Gereğinin yapılmasını, yapılmaması halinde doğacak maddi ve ölümlü kazalardan sorumluluk makamınıza aittir."

Vatandaş soruyor; "O zaman Zekeriya Duyar'ı pisipisine mi öldü? Bu ihmalkarlığın sorumlusu kim? Arkada kalan 3 masum sabinin suçlusu kim?"

Haberin Videosu
Haberin Diğer Fotoğrafları
Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Kozlu, ilçesi, Fatih, Sitesinde, bulunan, benzin, istasyonu, düğün, salonunun, K,
Kaynak / EditörAdmin

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer İlçeler Haberleri

Diğer Başlıklar

Ulusal Gazeteler
Arşiv Arama
Lig Tablosu
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
WEBTV
Sosyal Medya
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,24ms